lbl24

LIDER W ZAKRESIE ILUMINACJI ZABYTKÓW I TERENÓW ZIELONYCH

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

„Światło – Czyni – Cuda”

Zapraszamy amatorów wieczornych spacerów, miłośników przyrody, dzieci, młodzież, ich rodziców oraz dziadków, a także osoby siedzące w domach, których zimowe wieczory nużą, do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na fascynującą iluminację oraz niezwykłe pokazy laserowe.

W dniach 19 i 20 grudnia oraz od 26 grudnia do 17 stycznia (z wyjątkiem 31 grudnia) w godzinach od 17.00 do 21.00, część Ogrodu zostanie ziluminowana, a na elewacjach budynków realizowane będą laserowe mappingi liniowe oraz barwne pokazy laserów przestrzennych.

Wśród kolorowo oświetlonych krzewów i drzew swoje umiejętności zaprezentują także wrocławscy artyści uliczni.

Organizatorem wieczornych wydarzeń jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z firmami Visual Sensation laser shows & technologies i LBL VAP Signify (Philips) – iluminacje.

Biało-czerwona iluminacja zarezerwowana jest na święta państwowe, a biało-niebieska na święta miejskie. Na różowo statek zalśni podczas Dnia Walki z Rakiem Piersi, a na niebiesko w dniu wsparcia osób ze spektrum autyzmu. Na mecze Arki-Gdynia żaglowiec rozbłyśnie na żółto-niebiesko, natomiast na Sylwestra i Nowy Rok wykorzystana zostanie pełna paleta barw.

Żaglowiec oświetla 35 opraw LED Philips z grupy VAYA ColorKinetiks. Oprawy liniowe oświetlają wanty oraz sterówkę, oprawy projektorowe maszty, bukszpryt , burty oraz zdobienia i napisy na dziobie i rufie.

Oprawy sterowane w systemie DMX . Projekt zakłada możliwość zastosowania dodatkowych opraw do iluminacji wantów i marsów na masztach.